Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie zagrożenie niesie ślinotok?

Jakie zagrozenie niesie slinotok ktory mi sie stale zwieksza momentami powodujac tzw swist czyli czesciowe zatkanie drog oddechowych .mam bardzo duzo kamienia nazebnego nie tylko w okolicach dziasel ale w calej jamie ustnej a niestety na zabieg kiretazu mimo ze prywatny musze czekac prawie miesiac.czy powinnam zaczac sie martwic tym ze odklejajacy sie osad powoduje slinotok chwilami tak mocny ze nie moge przelykac sliny i czy jest to podstawa do uzyskania skierowania na oddzial szczekowy?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Nadmierne wydzielanie śliny może być objawem choroby.Ślinotok może mieć różne przyczyny. Wszystko dlatego, że nadmierne wydzielanie śliny jest objawem, a nie chorobą. Na ślinotok mogą się skarżyć osoby, które lubią kwaśne owoce lub gustują w ostrych przyprawach, ponieważ pobudzają one ślinianki do pracy. Ale ślinotok może wskazywać też na jedną z wielu chorób, także tych zagrażających życiu, m.in. raka jamy ustnej, gardła lub przełyku.Ślinotok może pojawić się także u osób, które przyjmują różne leki, głównie te przeciwpsychotyczne.Ślinotok - schorzenia jamy ustnej-afty;martwiczo-wrzodziejące zapalenie jamy ustnej - objawem charakterystycznym są nadżerkowe lub wrzodziejące zmiany błony śluzowej jamy ustnej i języka, pojawiają się też dolegliwości bólowe, trudności z połykaniem (także śliny), spożywaniem posiłków i mówieniem;opryszczkowe zapalenie jamy ustnej;ropowica dna jamy ustnej;złośliwe nowotwory jamy ustnej:rak policzka;rak języka;rak dna jamy ustnej;...
Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub laryngologa,stomatologa.. którzy mogą ocenić stan Pani zdrowia.Bez badania bezpośredniego konkretne przyczyny i porady są wręcz niemożliwe.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Witam serdecznie,
Należy się udać na konsultację do laryngologa lub stomatologa, w celu ustalenia gdzie leży przyczyna ślinotoku. Jeśli problemem jest kamień nazębny, to warto jak najszybciej umówić się na wizytę higienizacyjną, na której możliwe będzie odpowiednie oczyszczenie zębów. Jeśli po takiej wizycie objawy nie ustąpią, ani się nie zmniejszą, przyczyny należy będzie szukać gdzie indziej.
Wskazana jest również diagnostyka radiologiczna w celu wykluczenia patologii w obrębie tkanek twardych i miękkich, ze szczególnych uwzględnieniem ślinianek i ich przewodów. Zalecane jest usg ślinianek.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy