Jakie zbadać hormony przy wypadaniu włosów?

Dzień dobry. Stosuje antykoncepcję hormonalna (Vibin mini) od ok. 3 lat. Wcześniej stosowałam inne tabletki od ok. 19 r.ż. Od około pół roku moje miesiączki są bardzo skąpe, nazwałabym je plamieniem, gdzie wcześniej były obfite. Byłam u lekarza ginekologa, USG nie wykazało żadnych zmian. Martwię się, że mogę mieć problemy hormonalne, poniewaz w tym czasie zaczęły bardzo wypadać mi włosy. Jakie hormony powinnam zbadać? (TSH, Ft3, Ft4, żelazo,ferrytyna, B12 w normie). Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

NP. może wynikać ze stosowania leków antykoncepcyjnych. ew wizyta u dermatologa/trichologa będzie można coś więcej powiedzieć.