Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone TSH a nadmierne wypadanie włosów

Witam, Czy powinnam leczyć podwyższone TSH. Mój wynik to 4,1 (pół roku temu 4,3), więc teoretycznie mieści się w normie. Jestem kobietą mam 26 lat, nie byłam w ciąży, nigdy brałam hormonów. Zrobiłam także badanie FT3 (3,71) i FT4 (1,25) oraz dodatkowe USG tarczycy - które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jestem w trakcie diagnonowania wypadania włosów - dziennie potrafi wypaść ok 300 - 400 szt. Z góry dziękuję za pomoc, Dorota
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Objawy łysienia plackowatego

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

TSH jest nieznacznie powyżej górnej granicy normy. Niestety nie jestem w stanie zinterpretować wyników fT3 i fT4 gdyż nie podała Pani jednostek w jakich te hormony były oznaczane (laboratoria stosują różne metody pomiaru).
Z wynikami badań należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który po ich przeanalizowaniu zadecyduje czy potrzebna jest suplementacja Euthyroxem (lek dostępny wyłącznie na receptę).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
na początek proponuję poniższe badania:
1. morfologia
2.AST, ALT, GGTP
3 Bilirubina
4. cholesterol całk.
5. trójglicerydy
6. mocznik
7. kreatynina
8. żelazo w surowicy
9. TIBC
10. ferrytyna
11.
12. testosteron
13. DHEA
14. kortyzol
15. Andostendion
16. ANA
17. RF
18. kał pasożyty i grzyby
19. Trichogram
W przypadku kobiet dodatkowo:
19. Estradiol
20. progesteron
21. prolaktyna
Z wynikami zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam
--

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy