Wzmożone wypadanie włosów po odstawieniu antykoncepcji

Na początku listopada odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zauważyłam wzmożone wypadanie włosów. (w dniu kiedy myję włosy wypada ich 120-180, w dniu bez mycia 50-80). Robiłam ostatnio badania krwi, tsh w normie, morfologia krwi również, żelazo, wit b12, testosteron, nic mnie nie zaniepokoiło. Czy to możliwe że włosy wypadają po odstawieniu antykoncepcji? Co mogę zrobić żeby zmniejszyć wypadanie?

Dzień dobry, takie objawy mogą trwać do pół roku po odstawieniu antykoncepcji. Samodzielnie może Pani zastosować preparaty z witaminami A i E, kolagenem, olejkiem z awokado i rycynowym, pić drożdże oraz spożywać siemie lniane.