Jakie zioła stosować na problemy z zasypianiem?

Witam mam problem ze spaniem , oraz nerwice lękową boje siezarzywać lekarstw , mam pytanie co mogę zarzyć na sen ew jakie ziola stosowac gdy zarzywam betaserc . Melisa działa na mnie średnio chcialabym wiedziec jakie moga byc skutki przedawkowania , co może mi sie stac itd . Czy mogę np wypić dwie torebki melisy w jednej szklance ew cos innego co pomoze mi zasnąć , dodam ze juz jestem zmeczona brakiem snu a mimo to nie mogę zasnąć bardzo proszę o fachową pomoc oraz wuczerpujaca odpowied

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?

W odpowiedzi na Pani pytanie..., herbatki ziołowe mogą być (tylko) dopełnieniem leczenia psychoterapeutycznego, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, do czego (do rozważenia) mocno Panią zachęcam.

A jak jest u Pani z (regularną) aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Panią,
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , zaburzenia nerwicowe, lękowe i wiele innych.
Bezsenność często towarzyszy zaburzeniom lękowym.
Jeżeli stwierdzono u Pani nerwicę lękową, to koniecznie
należy ją wyleczyć – zioła mogą wspomóc leczenie,
ale nie wyleczą nerwicy lękowej ani bezsenności.
Bezsenność często towarzyszy zaburzeniom lękowym.
Zapewne wie Pani o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Aby wyleczyć zaburzenia lękowe, bezsenność i towarzyszące
im zaburzenia, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wypracować umiejętności radzenia sobie
ze stresem, z emocjami i uporać się z bezsennością
i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl