Jal wyleczyć infekcję dróg oddechowych trwającą miesiąc?

Witam. Od ponad miesiąca męczy mnie infekcja gornych drog oddechowych. Jestem po antybiotyku klacid, który brałem przez tydzień. (Dwa dni po). Przed antybiotykiem miałem uderzenia gorąca i poty, w trakcie antybiotyku również i po. Czuje jeszcze delikatny mokry kaszel, ale te uderzenia niepokoją mnie. Gdy pije np. gorącą herbatę to robi mi się delikatnie ciepłej i pojawiają się delikatne poty. Żadnych innych objawów do tych uderzenia nie mam. Dodam, że męczy mnie ostatnio spora bezsennosc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Istotnym byłoby określenie przyczyn takich dolegliwości i wdrożenie odpowiedniego leczenia, aby polepszyć Pana samopoczucie.

Niezbędna może okazać się konsultacja z lekarzem pulmonologiem. Należałoby wyeliminować pozostałe choroby układu oddechowego, jak i inne przypadłości, dające podobne objawy.

Warto pomyśleć o wykonaniu tomografii komputerowej klatki piersiowej wraz z kontrastem oraz spirometrię. Ważne również może okazać się przeprowadzenie pełnej morfologii krwi wraz z CRP oraz OB, a także oznaczenie prób wątrobowych, kreatyniny, sodu i potasu w surowicy krwi.

Możliwe, że poprzednia infekcja dolnych dróg oddechowych nie została do końca wyleczona i odczuwa Pan znaczne osłabienie poprzez przebytą antybiotykoterapię i obniżenie odporności.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/oskrzela

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pluc

https://portal.abczdrowie.pl/srodmiazszowe-zapalenie-pluc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.