Jam radzić sobie z tłustą cerą?

Witam. Mam 22 lata i od kilku lat moja skóra głowy i twarzy strasznie się przetłuszcza. Muszę myć włosy codziennie, bo jak je umyje to pod koniec dnia są już tłuste i wyglądają strasznie, a do tego mam straszny łupież i w żaden sposób nie mogę się go pozbyć. Moja twarz też wygląda strasznie, mam mnóstwo małych krostek, które z czasem przekształcają się w pryszcze z białym czubkiem i często utrzymują się nawet do miesiąca. Męczy mnie to strasznie, nie mogę wyjść z domu bez makijażu bo wyglądam strasznie, a jak zrobię makijaż to po 2 godzinach muszę go poprawiać bo całą się świece. Miałam robione badania hormonalne i wszystko jest dobrze, od dwóch lat leczę się dermatologicznie i nie widzę wcale poprawy. Zastanawiam się czy nie mam może jakieś bakterii która to wszystko wywołuje, bo 3 lata temu miałam bakterie helicobacter pylori i jak się leczyłam to moja skóra wyglądała lepiej, ale jak skończyłam brać leki to po dwóch miesiącach moja skóra wróciła do poprzedniego stanu i utrzymuje się do tej pory. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl