Jaskra z wąskim katem przesączania u 60-latki

25 lat temu dowiedziałam się że choruję na jaskrę z wąskim kątem przesączania.przez tyle lat nie mam zmienianych kropli.czy są nowe krople i jaka jest nazwa aby podać ją okuliście w Niemczech ponieważ teraz tu mieszkam.co 2 lata zmieniam okulary na mocniejsze.czy mogłabym poddać się operacji w Polsce.mam ubezpieczenie unijne.czy taka operacja polega ubezpieczeniu które ja posiadam.jakie należy spełnić warunki,i do kogo się udać,aby załatwić wszelkie formalności z taką operacją związane.GRAŻYNA.

Witam. Operacja nie ratuje życia,jaskrę zamkniętego kąta najlepiej zabezpieczyć irydotomią laserową. Zabieg tani dostępny wszędzie w Niemczech. Na temat kropli-za dużo możliwości. Nie pisze Pani jakie jest ciśnienie i co Pani już brała.Pozdrawiam