Odstawienie kropli Taflotan

Z powodu wąskiego kąta przesączania, 7 lat temu miałam wykonane zabiegi laserowe irydotomii. Po zabiegu zalecono mi zakrapianie oczu kroplami nawilżającymi. Dwa lata temu miałam powtórzone te zabiegi i zalecono mi dodatkowo dożywotnie stosowanie raz dziennie kropli "Taflotan". Co 3 -4 miesiące chodze na badania kontrolne. Od dłuższego czasu mam unormowane ciśnienie w oczach w granicach 11-20. Ostatnio lekarz wyraził pogląd, że mogę teraz odstawić te krople. Jak więc mam się obecnie zachować?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego nie można się wypowiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do specjalisty okulisty, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.