Jasnoczerwona krew przy oddawaniu stolca

Witam . Mam 21 lat i trzy miesiace temu urodzilam synka przez cc . Od jakiegos czasu zauwazylam znaczna ilosc krwi jasnoczerwonej przy oddawaniu stolca na papierze jak i w muszli . Nie jest to ciemna krew a kolor stolca nie jest zbyt ciemny . Dodam ze krew wystepuje raczej przy tych ' wiekszych' stolcach i bardziej przy zatwardzeniu . Oprocz tego krew sie nie pojawia ani nie odczuwam zadnych boli . Do lekarza ide dopiero za tydzien . Czy to moze byc rak jelita ?

Renata GrzechociĹska

Bardziej prawdopobnym rozpoznaniem są guzki hemoroidalne lub uszkodzenie śluzówki podczas przechodzenia dużego stolca. Jednak niezbędne jest co najmniej badanie per rectum.