Jednodniowe opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra

Dobry wieczór, Biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 m-cy, wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę po 7 dniach przerwy, jednak tak się nie stało. Miesiączkę dostałam w piątek i trwała do poniedziałku. Czy wzięcie dwóch tabletek dziś ma sens? Czy w ogóle nie brać przez jeden miesiąc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prosze wziąć 1 tabletkę i nie pobierać podwójnej dawki. Dodatkowo przez około tydzień zalecałbym stosowanie dodatkowej antykoncepcji. Pozdrawiam