Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jelito grube - czy mam zapalenie?

Mam 25 lat. W tym roku pojawiło mi się kołatanie serca. Doktor stwierdził arytmię. Biorę Beto-50, ciągle mi się serduszko tłucze i nie mogę spać na lewej stronie. Dodatkowo pojawiły się bóle brzucha, kłucie po lewej stronie pod żebrem, zaparcia, zgaga. Doktor stwierdził zapalenie jelita grubego, zbadał mi brzuch i co się okazało zalega mi kał w jelicie, ale nic z tym nie mogę zrobić. Byłam w toalecie i nic. Czuję się jak balon. Mam przepisany lactulose-mip i helicid, ale dopiero jutro wykupię. Proszę o pomoc, jakąś poradę najlepiej od specjalisty. Dziękuję z góry. Pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Jak działa żołądek?

Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania

Witam!

Lek, który przyjmujesz czasami powoduje działanie niepożądane w postaci zaparć. Jeżeli byłaś u lekarza i miałaś zbadany brzuch nie powinnaś się na wyrost zamartwiać. Powinnaś jak najszybciej zastosować środek, który przepisał Ci lekarz. Powinno to rozwiązać problem.

Jeżeli po jakimś czasie objawy znowu się pojawią, skonsultuj się z lekarzem, by zmienić lek kardiologiczny, który stanowić może kluczową przyczynę Twoich problemów.

Natomiast gdy i to nie przyniesie zmiany i problem będzie się powtarzał, udaj się bezpośrednio do gastroenterologa, który zleci odpowiednią diagnostykę w kierunku nieswoistych zapaleń jelit.

Pamiętaj również o diecie bogatej w błonnik, który ułatwia pasaż jelitowy, a tym samym wypróżnienia.

Pozdrawiam!

Lekarz medycyny na specjalizacji z dermatologii i wenerologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy