Kamień wielkości 4 mm w moczowodzie

DZIEŃ DOBRY. MAM KAMIEŃ WIELKOŚCI 4MM W MOCZOWODZIE. LEKARZ ZE SZPITALA ZAPROPONOWAŁ MI ROZBIJANIE GO FALAMI W PRYWATNEJ KLINIC GDZIE PRACUJE ZA 500 ZŁ. JESTEM CUKRZYKIEM I W CHWILI OBECNEJ PRZECHODZĘ BADANIA OKULISTYCZNE.JAK DŁUGO MOGĘ CHODZIC Z TYM KAMIENIENIM - NIC NIE BOLI - BEZ KONSEKWENCJI ZDROWOTNYCH. ZA NIM UDAM SIE NA JEGO USUWANIENIE. I CZY JEŚLI JEST W MOCZOWODZIE NADAJE SIE DO ROZBIJANIA FALAMI? JAK DŁUGO MOGĘ SIĘ WSTRZYMAĆ OD JEGO WYCIĄGNIECIA?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji ocenić czy może się Pan wstrzymać od wykonania zabiegu. Zależy to bowiem od tego, czy kamień powoduje zastój w nerce oraz pogorszenie funkcji nerek. Jeśli nie, teoretycznie można się wstrzymać od zabiegu. Sugeruję jednak nie zwlekać, bo zwiększa to ryzyko powikłań.