Kamyki w pęcherzyku żółciowym

Witam. Mam kamyki w pęcherzyku żółciowym do zabiegu planowanegontriche czasu jeszcze.Czuję niemal codziennie dyskomfort ,kłucie pobolewania w okolicy woreczka.Aby dotrwać do zabiegu bez napadów kółek biorę Nospe Rapacholin ,nie jem tłustego,smazonego zresztą nigdy nie jadłam,nie piję alkoholu.Co jeszcze mogę zażyć żeby nie bolało? czytałam o ostrosepcie plamistym.Skoro zawsze uważamna to co jem unikam takich potraw skąd te kamyki?pozdrawiam.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.

0

Złogi w pęcherzyku żółciowym powstają albo z powodu nieprawidłowego składu żółci (tzw żółć litogenna) albo z powodu nieprawidłowego jej zagęszczania przez sam pęcherzyk żółciowy. Każda z tych sytuacji jest genetycznie uwarunkowana. Pęcherzyk żółciowy jest w całości do usunięcia laparoskopowo. Jeśli są dolegliwości to trzeba to zrobić jak najwcześniej żeby się nie męczyć. Planowe zabiegi są przwidziane dla osób które mają sporadyczne dolegliwości i dieta + leki rozkurczowe wystarczają. W pozostałych przypadkach termin zabiegu musi być przyspieszony gdyż ciągłe bóle i nudności uniemożliwiają normalne funkcjonowanie a tymbardziej pracę zawodową. Trzeba się więc zwrócić do wybranego operatora lub gdy bóle się nasilą i nie będą puszczać na SOR do pilnego przyjęcia. Takie pilniejsze, uzasadnione przypadki wcale nie są rzadkie, bo terminy bywają bardzo odległe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy