Kardiomiopatia rozstrzeniowa oraz stan po 4 zawałach, wszczepieniu bajpassów i ICD

witam, moja mama 69 lat po 4 zawałach, bajpasach, z wszczepionym ICD, po amputacji lewej kończyny, po NZK w trakcie dializy, obecnie przebywa w szpitalu gdzie stwierdzono kardiomiopatię rozstrzeniową i frakcja wyrzutowa 20 %. Czy mama ma szanse na przeżycie? Dodam, iż uszkodzone są nerki...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis wskazuje na to, że Pani mama jest naprawdę ciężko chorą osobą. Rokowanie w takiej sytuacji może być zatem różne. Trudno jednak precyzyjnie ocenić szanse na przeżycie. Sugeruję, by porozmawiała Pani o tym ze specjalistą, który prowadzi leczenie Pani mamy.