Kardiomiopatia z istotnie obniżoną funkcją wyrzutową w stanie niewydolności krążenia

Witam panie doktorze. Mam pytanie następującej treści. Jak mogę pomóc mężowi w trakcie zasłabnięcia bądź zatrzymania akcji serca, zanim przyjedzie karetka,bo w tej chorobie ponoć decydujące są sekundy. Czy masaż serca będzie odpowiedni,czy też lepiej zaczekać na lekarza? W karcie informacyjnej ze szpitala jest napisana taka diagnoza:Kardiomiopatia z istotnie obniżoną funkcją wyrzutową w stanie niewydolności krążenia NYHA II/III Przetrwałe migotanie przedsionków, Nadciśnienie tętnicze Dziękuję

Tak jeżeli jest zatrzymanie akcji serca too należy prowadzić pośredni masaż serca do przybycia pogotowia