Karmienie dziecka piersią a AZS

Szanowni Państwo, moja 8mczna córka przynajmniej 3 razy budzi się w nocy z płaczem i tylko przystawienie do piersi ją uspokaja. Ma stwierdzone AZS a od dwóch m-cy, od kiedy nasilił się jej świąd AZS śpi z nami. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia do piersi. Proszę o pomoc jak/czym mogę ją karmić tak aby zmniejszyć jej ochotę na jedzenie. W ciągu dnia je zupki, owoce i kaszki. Boje się, że na dzień dzisiejszy jej brzuch jest za duży.

Aleksander Ropielewski

Należy stopniowo odstawiać dziecko od piersi w okresie przejściowym próbując podawac mleko zastępcze, natomiast z opisu wynika, że powodem naislenia zmian skórnych moze byc zbyt duża zawartość owoców (zwłaszcza cytrusowych) w diecie. Warto podawać równiez buliony i stopniowo zwiększać inne produkty poza mlekiem matki.