Karmienie piersią a grudki

witam po karmieniu piersia córki w jednej z nich zrobiły mi sie rózne grudki wieksze mniejsze twardsze mieekkie takie rózne lekarz stwierdził ze to efekt ciązy i karmienia i nic nie jest niepokojącego w usg wyszło ze to gruczoły powiekszone po karmieniu.dlaczego sa powiekszone i czy to grozne czy cos mi grozi.lekarz mówi ze nie ale ja sie boje.czemu sie tak powiekszyły i nie wróciły do normalnego rozmiaru.wyczuwam je palcami

Aleksander Ropielewski

NIe ma powodu do niepokoju. Wystarczy regularne wykonywanie USG piersi po 30 roku życia co 12 mieisęcy. Jest to fizjologiczny stan. Gruczoły powiększają się aby móc wydajnie produkować mleko. Po laktacji stopniowo się zmniejszają jednak nie powracają do rozmiarów sprzed laktacji. W przypadku silnych obaw prosze skontaktować się z onkologiem.