Kaszel od 3. tygodni a pomoc w interpretacji wyniku badania

Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania, z którym do lekarza mam zgłosić się dopiero za 8 dni. (Powód wizyty: kaszel od 3 tygodni, osłabienie, duszność; zalecenia:doksycyklina, flegamina) Opis: Pola płuc bez zmian ogniskowych o wzmożonym odwnękowo w lewym płucu rysunku naczyniowym. Sylwetka serca niepowiększona. Łuk aorty wydłużony.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opis jest bardzo nieswoisty, jednakże nie wskazuje na żaden ostry stan zapalny w obrębie płuc. Proszę także w miarę możliwości zgłosić się z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam.