Kaszel u 3-latka

bo mój synek ma nie całe trzy latka i strasznie kaszle a co to może być za choroba jak nie mukowiscydoza? bo moja rodzina nigdy nie miała tak poważnej choroby a ja jestem samotną matką. prosze mi powiedziec bo sie o niego bardzo martwie to moje jedyne dziecko. budzi mnie w nocy i kaszle i placze. pozdrawiam i zycze milych ferii.

Witam! Obecnie wszystkie noworodki przed wypisem ze szpitala mają wykonywane testy przesiewowe w kierunku mukowiscydozy. Rozpoznanie tej choroby jest więc mało prawdopodobne. Przewlekły kaszel może być natomiast objawem zapalenia oskrzeli bądź astmy. Proszę skonsultować się z pediatrą który przeprowadzi bezpośrednie badanie.