Kaszel u 56-letniego palacza

Jestem zaszczycony mam 56l pracuje na budowie od tygodnia mam kaszel co prawda dużo palę jak zapobiec temu?

Witam!
Biorąc pod uwagę Pański wiek oraz fakt palenia papierosów, konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego. Po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana podejmie on decyzję o dalszym postępowaniu. Nie należy samodzielnie stosować leków objawowych, działających przeciwkaszlowo, ponieważ kaszel może być ważnym objawem, wskazującym na obecność różnych chorób (w tym także nowotworów płuc i oskrzeli). Proszę nie bagatelizować tego objawu i niezwłocznie udać się do lekarza.