Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bezpośrednio po przyjęciu tabletek placebo następuje rozpoczęcie kolejnego blistra tabletek antykoncepcyjnych, dlatego najlepiej by było udać się do ginekologa przed rozpoczęciem tabletek placebo lub w trakcie ich przyjmowania, aby mieć czas na wykupienie kolejnego opakowania.

Warto wiedzieć, iż tabletki placebo nie zawierają hormonów. Wprowadzono je po to, aby kobiety wyrobiły nawyk regularnego połykania pigułek i zachowały ciągłość w przyjmowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Jeśli więc zdarzy się, że przez przypadek zapomni Pani przyjąć tabletki placebo, to skuteczność i tak zostanie zachowana.

O tym, w jaki sposób przyjmować tabletki antykoncepcyjne przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów, który znaleźć można po kliknięciu w link: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty