Kiedy mogę pójść na wizytę do ginekologa?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 9 września. Zrobiłam dzisiaj tj 25 października badania z krwi i moja beta wynosi 3353. Który to jest tydzień ciąży ? Kiedy mogę pójść na wizytę do ginekologa by na USG był widoczny już pęcherzyk ciążowy? Proszę o poradę.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim – serdeczne gratulacje!

Podany przez Panią poziom hormonu gonadotropiny kosmówkowej, zwany beta-HCG wskazuje na piąty tydzień ciąży. Pęcherzyk ciążowy można zarejestrować podczas USG dopochwowego już od 4-5 tygodnia ciąży. A od 5-6 tygodnia ciąży w środku pęcherzyka ciążowego powinien pojawić się pęcherzyk żółtkowy.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje pierwszą wizytę między 6. a 8. tygodniem ciąży, licząc od ostatniej menstruacji. Aktualnie mieści się Pani w tym pułapie, więc na pierwszą wizytę ginekologiczną w ciąży można zapisać się już teraz.

O tym, jak wygląda pierwsze spotkanie z ginekologiem w ciąży przeczyta Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-pierwsza-wizyta-u-ginekologa-z-podejrzeniem-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jestem-w-ciazy-jak-wyglada-pierwsza-wizyta-u-ginekologa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwsza-wizyta-u-ginekologia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty