Kiedy mogę pójść na wizytę do ginekologa?
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 9 września. Zrobiłam dzisiaj tj 25 października badania z krwi i moja beta wynosi 3353. Który to jest tydzień ciąży ? Kiedy mogę pójść na wizytę do ginekologa by na USG był widoczny już pęcherzyk ciążowy? Proszę o poradę.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
przede wszystkim – serdeczne gratulacje!
Podany przez Panią poziom hormonu gonadotropiny kosmówkowej, zwany beta-HCG wskazuje na piąty tydzień ciąży. Pęcherzyk ciążowy można zarejestrować podczas USG dopochwowego już od 4-5 tygodnia ciąży. A od 5-6 tygodnia ciąży w środku pęcherzyka ciążowego powinien pojawić się pęcherzyk żółtkowy.
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje pierwszą wizytę między 6. a 8. tygodniem ciąży, licząc od ostatniej menstruacji. Aktualnie mieści się Pani w tym pułapie, więc na pierwszą wizytę ginekologiczną w ciąży można zapisać się już teraz.
O tym, jak wygląda pierwsze spotkanie z ginekologiem w ciąży przeczyta Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-pierwsza-wizyta-u-ginekologa-z-podejrzeniem-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jestem-w-ciazy-jak-wyglada-pierwsza-wizyta-u-ginekologa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwsza-wizyta-u-ginekologia-w-ciazy.