Kiedy mogę starać o dziecko po takim leczeniu?

Jaki czas po zakończeniu leczenia depresji lekiem Wellbutrin XR mogę zacząć starać się o dziecko? Mój lekarz powiedział, że już po tygodniu, ale czytałam o badaniach mówiących że dzieci, których matki w przeciągu roku od poczęcia brały leki na depresje, maja 81% większe szanse na autyzm. Po zakończeniu leczenia farmakologicznego, chce podjąć terapie z psychologiem żeby podtrzymać dobry stan psychiczny.

Witam! Metabolity leków p/depresyjnych mogą się utrzymywać w organizmie dość długo. Na pewno niekorzystne dla płodu jest stosowanie leczenia w ciąży. 2-3 tygodnie po odstawieniu leków można próbować. Powodzenia W. Łuczkowski.