Czy moje leki depresyjne mogą jakoś wpływać na starania o dziecko?

Witam planuję z mężem starać się o dziecko lecz się martwię bo ostatnio mnie dopadaja lenki depresyjne i brałam tabletki przeciw depresyjne od maja tamtego roku tylko to było takie branie raz brałam raz nie ale skończyłam je brać na koniec listopada potem znów zaczęły mnie brać i znów zaczęłam brać od stycznia i teraz chcila bym jej żyć i i się starać i dziecko lecz, się boję żeby dziecko nie urodziło się chore bo wczesnej brałam tabletki

Witam! W czasie trwania ciąży nie należy przyjmować leków przeciwdepresyjnych, nie są one przebadane na ciężarnych kobietach, ale mogą mieć działania szkodliwe dla płodu. Metabolity tych leków różnie długo mogą się utrzymywać w organizmie osoby leczonej, nawet do 40 dni. Po zakończeniu leczenia i okresie karencji można śmiało starać się o potomstwo! Powodzenia W. Łuczkowski.