Kiedy mogę wrócić do aktywności po operacji oponiaka oczodołu?

Witam, jestem po operacji usunięcia oponiaka z oczodołu-oka prawego-minęło 3 miesiące od zabiegu- nie biorę żadnych leków - tylko wit b1 25mg. Kiedy mogę wrócić do prac takich jak koszenie ogrodu,jazdy na rowerze ,chodzenie po górach, dźwiganie do ilu kg,czy po takim czasie mozna korzystać z gorących term .Po jakim okresie czasu mogę wrócić do pracy? Praca fizyczna na produkcji system 3-zmianowy.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ogólnie rzecz biorąc, po operacji usunięcia oponiaka z oczodołu ważne jest, aby unikać zbyt intensywnej aktywności fizycznej przez około 6 tygodni. Po tym okresie, gdy lekarz wyrazi zgodę na powrót do aktywności fizycznej, może Pani stopniowo zwiększać intensywność i ilość wykonywanych aktywności.

Jeśli chodzi o konkretne czynności, to na początek zaleca się unikanie sytuacji, które mogą zwiększyć ciśnienie w oku, takie jak jazda na rowerze, dźwiganie ciężkich przedmiotów czy uprawianie kontaktowych sportów. Jeśli chce Pani kosić trawę lub chodzić po górach, może to Pani robić stopniowo, unikając zbytniego przemęczenia.

W każdym przypadku, ważne jest, aby nie przeciążać swojego organizmu i stopniowo zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń oraz aktywności fizycznej. Więcej informacji powinien udzielić Pani lekarz prowadzący.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem, w którym znajdzie Pani opisywany temat:

https://portal.abczdrowie.pl/operacja-oczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.