Kiedy mogę zacząć drugie opakowanie?

Mam pytanie - kiedy mogę zacząć brać drugie opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Sądzac, ze specyfiki tego serwisu domyślam sie, że chodzi Pani o drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Preparaty te przyjmować należy zgodnie ze schematem producenta (21+7, 24+4). Jeżeli chciałaby Pani uniknąć w danym miesiącu krwawienia z odstawienia, to należy rozpocząć kolejne opakowanie bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego. Jeśli zaś zachodzi potrzeba przesunięcia terminu krwawienia, to należy skrócić przerwę o określoną ilośc dni.