Kiedy można starać się o drugie dziecko po porodzie?

Dzień dobry mamy pytanie w jaki okresie można po porodzie starać się o drugie dziecko .Bardzo dziękuje za odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Warto wstrzymać się ze staraniami przynajmniej przez rok ( kiedy to cykl się unormuje, organizm kobiety się zdąży zregenerować), a co najmniej 2 lata ( jeżeli Pani miała cięcie cesarskie-zmniejsza to, choć nie niweluje zupełnie, ryzyko rozejścia ściany macicy w bliźnie). Pozdrawiam