Kiedy najbezpieczniej urodzić dziecko?

Dzień dobry, w którym miesiącu kalendarzowym najbezpieczniej urodzić dziecko biorąc pod uwagę infekcje przedszkolne i szkolne w ciąży i po porodzie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dobrze jest, kiedy decyzję o urodzeniu dziecka poprzedza odpowiednie przygotowanie, dlatego Pani troska i świadome zaplanowanie macierzyństwa wydają się jak najbardziej zasadne. Zdaniem specjalistów planując ciążę, warto wziąć pod uwagę miesiące wiosenne i letnie, od maja do lipca. Ten okres w mniejszym stopniu naraża przyszłą mamę, a potem już samego noworodka na wirusy czy infekcje. Macierzyństwu sprzyja wtedy również pogoda, która warunkuje lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Nie bez znaczenia jest tutaj dawkowana naturalnie przez słońce witamina D3. Przygotowując się do ciąży, warto skontrolować stan swojego zdrowia. Wizyty u specjalistów warto rozpocząć od stomatologa. Stosowne jest także zadbanie o dietę, warto pamiętać o kwasie foliowym, żelazie, kwasach OMEGA-3, które pozytywnie wpływają na rozwój płodu. Życzymy Pani zdrowia i powodzenia! Zachęcamy do lektury artykułów pod poniższymi linkami.

https://portal.abczdrowie.pl/przygotowanie-do-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/przygotowanie-do-ciazy-prezentacja-edukacyjna

https://parenting.pl/jak-dobrze-przygotowac-sie-do-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.