Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy w takiej sytuacji?

Dzień dobry. Moje cykle są co 28-30 dni. Owulację miałam 7 marca,sprawdzona przez test owulacyjny. W te dni odbyliśmy z mężem stosunek. Dzisiaj 15 marca zmierzyłam temperaturę w pochwie 37.8. Jestem osłabiona,zmęczona. Czy może być to oznaka ciąży? Miesiączkę mam dostać 22 marca. Czy jeśli wykonam test ciążowy to nie będzie za szybko?
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pierwsze objawy ciąży mogą być niespecyficzne, a osłabienie, zmęczenie, senność czy podwyższona temperatura ciała na początku ciąży mogą być jednym z wczesnych jej symptomów. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ kluczowy jest wynik testu ciążowego.

Skoro owulacja oraz współżycie miało miejsce 7 marca, to może już Pani wykonać test ciążowy, pamiętając przy tym, że najbardziej wiarygodny będzie on w terminie spodziewanej menstruacji. W przypadku testu ciążowego z moczu zaleca się odczekanie 10-14 dni. Nieco wcześniej można oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, do czego zachęcamy.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszona-temperatura-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-glowy-podwyzszona-temperatura-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-kiedy-zrobic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.