Kiedy należy leczyć żylaki?

Witam, Mam 23 lata i borykam się z problemem żylaków (powszechne w mojej rodzinie). JEst to dla mnie głównie estetyczny problem- mam po 2-4 widoczne żyłki na każdej nodze. Po konsultacji ze specjalistami i wykonaniu USGDopller dostałam dwie zupełnie różne porady. Ogólnie żyły są niewydolne i kwalifikują się do operacji. Jeden chirurg uważa, że należy wykonać ją już, zawczasu, drugi natomiast uważa, że lepiej poczekać do ciąży, bo problem nie jest duży,a po ciąży wróci. Co robić? Jak z nawrotami

Witam , nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie bez badania Pani i oceny wyników badań! Nie jestem też w stanie na odległość ocenić czy "problem jest duży" , czy może "poczekać"!!! z.żurawski