Kiedy należy wykonać kontrolę przy opóźnieniu okresu?

Dzień dobry, Potrzebuje porady. Kiedy udać się do ginekologa jeśli okres się spóźnia? Ile dni dla pewności odczekać? Sprawa wygląda tak, że w tym momencie okres spóźnia mi się 2 dni, zawsze był regularny (cykl trwał 28-30 dni, dzisiaj mija 35) z racji tego, że jestem bardzo przewrażliwiona na punkcie możliwości bycia w ciąży zarówno wczoraj jak i dzisiaj zrobiłam test ciążowy z apteki, który wyszedł negatywny. Okresu brak, a ja odczuwam lekkie krótkie skurcze w podbrzuszu, krótkie bóle głowy, obecna jest podwyższona temperatura ok. 37,2 stopni, na bieliźnie zauważyłam, że obecna jest wodnista i biała lepka wydzielina na zmianę w znikomej ilości, do tego czuje większe pragnienie picia wody co wiąże się z tym, że o wiele częściej muszę korzystać z toalety. Nie mam natomiast żadnych innych objawów typu wymioty, zmiany apetytu itp. Bardzo proszę o poradę czy wstrzymać się jeszcze z u ginekologa czy nie czekać. Mam nadzieje, że dzięki otrzymanym tutaj poradom chociaż troszkę się uspokoję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie wspomina Pani, kiedy miało miejsce ostatnie współżycie. Jeśli od tego czasu minęło co najmniej 14 dni, to testy ciążowe powinny być już wiarygodne, a ich negatywny wynik świadczy o braku ciąży.

Dla pewności, że nie zaszła Pani w ciążę proponujemy również oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi (nazywany również beta-HCG). Wynik poniżej 5 mlU/ml potwierdzi brak ciąży.

Może się jeszcze Pani wstrzymać z wizytą u ginekologa. Czasem miesiączka opóźnia się na skutek stresu, dalekich podróży, nadmiernego wysiłku fizycznego bądź odchudzania. Jeśli nie pojawi się ona w ciągu najbliższego tygodnia, to proszę umówić się na wizytę do ginekologa, wcześniej oznaczając poziom hormonu beta-HCG.

Temat braku okresu przy negatywnym teście ciążowym był poruszany w artykule znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.