Kiedy okres po odstawieniu antykoncepcji?

Antykoncepcję hormonalną  brałam przaz 8 lat bez przerwy. Ostatni okres miałam 24 grudnia, dziś mamy 25 stycznia i nic. Jak długo trzeba czekać, żeby wszystko wróciło do normy? Jestem chora na tarczycę. Biore leki. Czy można stosować antykoncepcję i leki na tarczycę razem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przerwanie stosowania antykoncepcji hormonalnej po tak długim czasie jest niewątpliwie szokiem dla orgaznimu. Należy dać czas na przyzwyczajenie się do funkcjonowania bez dodatkowych dawek hormonów. Zwykle pierwsza miesiączka po odstawieniu tabletek występuje z 14-dniowym opóźnieniem. Zdarza się jednak, że u pań stosujących tę formę antykoncepcji przez kilka lat dochodzi do zaburzeń miesiączkowania przez pierwsze 6 miesięcy. Stan ten normalizuje się samoistnie w tym czasie.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania obu preparatów jednocześnie.