Kiedy po korekcie nosa można się opalać?

Witam. Jak długo po korekcji nosa (również septoplastyce) nie można się opalać (ogólnie unikać słońca) i wydmuchiwać nosa? Co może spowodować nadmierne przebywanie na słońcu szczególnie w okresie wakacji?

Dzień dobry, nadmierna ekspozycja na słońce może powodować opóźnione gojenie, a także predysponuje do powstawania przebarwień. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.