Kiedy po odstawieniu tabletek można zajść w ciążę?

Chciałam się zapytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli po stosunku, który odbył się 28.10.10, a 31.10.10 odstawiłam tabletki, to czy mogło dojść do zapłodnienia? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W sytuacji, gdy było to odstawienie celowe po zakończeniu opakowania (w celu otrzymania krwawienia), a tabletki były brane prawidłowo, to ochrona antykoncepcyjna istnieje podczas całego cyklu.

Jeśli natomiast odstawienie tabletek miało inną przyczynę i nie wiązało się z typowym cyklicznym odstawieniem na czas krwawienia, to istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia (różne w zależności od dnia cyklu), należy uwzględnić czas przeżycia plemników (3-6 dni).