Kiedy powinnam myśleć o usunięciu ósemek?

Kiedy powinnam myslec o usunieciu ósemek? Mam 22 lata, zrobilam zdjecie pantomograficzne uzebienia, widac na nim ze ósemki koroną wpychaja sie na szyjki zębowe siodemek, zęby zaczely mi juz wychodzic, dziasla na poczatku krwawily, teraz jest lepiej, dentysta powiedział, że bedzie trzeba je usunąć, ale kiedy i u kogo?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest według literatury usunięcie siódemek i wprowadzenie na ich miejsce ósemek. Jednak bez dokładniej diagnozy Pani przypadku ciężko jest podać najlepsze rozwiązanie. Zęby usuwa dentysta a w trudniejszych przypadkach chirurg szczękowy. Pozdrawiam