Kiedy rozpocząć przyjmowanie tego leku?

Witam mieszkam w UK mam nieregularne miesiączki a w tym miesiącu spóźnia się już 15,dni wykonałam 5 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywnie. Dostałam od lekarza lek Desorex desogestrel 75mg. Moje pytanie brzmi kiedy zacząć przyjmować ten lek? W ulotce jest że od 1 dnia miesiączki ale tej miesiączki nie ma. Muszę czekać nie wiadomo ile na okres czy mogę zacząć już go przyjmować ? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro ulotka leku Desorex Desogestrel wyraźnie informuje, żeby rozpocząć jego przyjmowanie w pierwszym dniu miesiączki, to należy stosować się do tych zaleceń.

Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie miesiączkowe, a jeśli nie pojawi się ono w najbliższych dniach ponownie skonsultować się z lekarzem w sprawie rozpoczęcia leczenia.

Najczęstszą przyczyną nieregularnych miesiączek są zaburzenia hormonalne.

Więcej szczegółowych informacji na temat nieregularnych okresów znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.