Kiedy tabletka znacznie działać?

Witam, zaczęłam brać antykoncepcję hormonalną (Ovulastan, tabletka dwuskładnikowa). Wzięłam pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu (poniedziałek), moje pytanie brzmi; czy będę mogła uprawiać stosunek w sobotę bez innego zabezpieczenia? Tabletkę zażywam punktualnie o 6 każdego dnia. Nie biorę żadnych innych leków, uważam na witaminę C, nie mam wymiotów ani biegunki.
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawidłowo stosowana antykoncepcja gwarantuje wysoką skuteczność (około 99,8%) już od pierwszego dnia. Jeżeli zatem stosuje się Pani do zaleceń producenta, a pierwszą pigułkę zażyła Pani pierwszego dnia cyklu, czyli pierwszego dnia krwawienia, to może Pani współżyć bez dodatkowego zabezpieczeniu od razu – tego samego dnia.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Odpowiadając na Pani pytanie – bez obaw może Pani w sobotę współżyć, choć oczywiście proszę pamiętać, że nie ma stuprocentowej ochrony przed nieplanowaną ciążą. Prawidłowo stosowana antykoncepcja hormonalna daje jednak na tyle wysoką skuteczność, że pary z powodzeniem stosują ją jako jedyną formę zabezpieczenia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty