Kiedy udać się do lekarza po przerwaniu błony dziewiczej?

Ryzyko ciazy podczas pierwszego razu jest duze, wiem. Aczkolwiek jesli to bylo tylko przerwanie blony i zakonczenie na zewnatrz?. Fakt partner mogl wytworzyc pewien plyn, ale to wszystko dzialo sie bardzo szybko.. Dodam ze jestem doslownie chwile przed okresem. Kiedy powinnam udac sie do lekarza dokladnie ustalajac co i jak?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli do zbliżenia doszło na kilka dni przed krwawieniem miesiączkowym to nie ma możliwości zapłodnienia. Jest już wiele dni po owulacji i trwają u Pani dni niepłodne. Do ginekologa polecam wybrać się po zakończeniu okresu celem pierwszego badania i w razie potrzeby wykonania tzw. cytologii.