Kiedy uwidoczni się echo płodu?
Witam,
mam 21, to jest moja pierwsza ciąża, byłam u ginekologa i stwierdził, że jest to 4 tydzień ciąży, wykonał badanie USG domaciczne.
Oto wynik: „W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy o śr. GS_ 3 mm - 4,1 hbd. Echa płodu nie uwidoczniono”.
Nie wiem, co o tym myśleć, w którym tygodniu echo powinno być widoczne i kiedy powinien pojawić się zarodek?
Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź!

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Obraz USG na tym etapie ciąży wydaje się być prawidłowy. Pęcherzyk ciążowy zwykle jest widoczny ok. 4-5 tygodnia ciąży. Echo zarodka uwidacznia się pomiędzy szóstym a ósmym tygodniem. Powinna Pani cierpliwie poczekać do wyznaczonego terminu następnej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. W przypadku niepokojących objawów zalecana jest natychmiastowa konsultacja.