Kiedy występują u mnie dni płodne?

Witam, staramy się z mężem o dziecko, ale trudność sprawia mi określenie dni płodnych, ponieważ około tygodnia przed spodziewaną miesiączką zaczynają się plamienia. Nie wiem od kiedy mam liczyć, że zaczął mi się okres. W lipcu takie plamienia pojawiły się 3-go a 8-go normalne krwawienie i trwało do 11-go. Od 25 i 26 lipca pojawiło się kilka kropli krwi a dziś wydzielina ciemna i ze śluzem. Kilka tygodni temu robiłam cytologię i usg transw. i wyniki były dobre.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Trudno mi jest odpowiedzieć jednoznacznie gdyż w obliczaniu dni płodnych podstawą jest regularny cykl, a i to czasem wcale nie oznacza 100 procentowej pewności kiedy wystąpi owulacja.

Sytuację dodatkowo utrudnia pojawienie się plamienia.Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w Pani sytuacji będzie zastosowanie testu owulacyjnego i wtedy oceni Pani jaka jest mniej więcej długość cyklu i czy te pierwsze plamienia są menstruacyjne.

Uważam również, że mimo wszytko warto udać się do ginekologa gdyż jeżeli wspomniane plamienia pojawiają się często wymagają one diagnozy.Jak również gdy okazałoby się, że to krwawienie to miesiączkowe to byłoby ono za długie.W diagnostyce mogą pomocne być badania hormonalne.

Pozdrawiam!