Kiedy zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Nie wiem kiedy zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Mam przepisane i wykupione tabletki Kontracept. Zażyłam je pierwszy raz w pierwszym dniu po zakończeniu miesiączki. Przeczytałam, że powinnam je inaczej stosować. CO robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek. Należy jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu podczas przyjmowania pierwszego opakowania. Po tym czasie powinna występować pełna ochrona przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.