Kiedy zadziałają leki u osoby stosującej Asentry?

Brałam 150 mg asentry. Miałam przejść na dulsevię, ale zatrzymałam się na 100 mg asentry i 60 dulsevii. Dulsevię odstawiłam gdyż powodowała b. duży wzrost ciśnienia i nie do końca się sprawdziła. Lekarz zamienił mi dulsevię na 20 mg citabaxa, z opcją na zmniejszenie asentry do 75 mg. Na razie biorę 100 mg asentry i 20 mg citabaxa . Citabax wprowadzałam b. powoli (5 mg, 10, 15, 20), schodząc wolno z dulsevii, tj.ok. 2 m-cy , przy czym na 20 mg citabaxa jestem od 12 dni. I tak biorę 100mg asentry razem z citabaxem 20 mg. Odkąd przeszłam na wyższe dawki citabaxa czuję się źle. Jestem spięta, raz pobudzona , raz przygnębiona, mam lęki. Nie wiem czy za to odpowiedzialny jest citabax, jeszcze nie działa w pełni?Próbowałam zejść z asentry do 75 mg ale czułam się przygnębiona. Kiedyś, ok. 1,5 roku temu już brałam citabax w dawce 30 mg, czy po takiej przerwie ma szansę zadziałać w pełni i wtedy zejdę przynajmniej częściowo z asentry? Czy jest to prawidłowe skojarzenie obu leków?

Witam
Nie wolno łączyć ze sobą leków z grupy SSRI( Asentra i Citabax do niej należą) - interakcje mogą doprowadzić do tzw. zespołu serotoninowego, który jest stanem zagrożenia życia. Wolno Pani brać tylko jeden z tych leków, obecne połączenie nie jest dozwolone.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią wątpliwości, dotyczące dawkowania oraz skuteczności farmaceutyków, są wskazaniem do osobistej konsultacji u Lekarza prowadzącego Panią, który zna Panią i Pani reakcję na leczenie farmakologiczne.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605