Kiedy zapalenie ucha ustąpi?

Witam. Od dwóch tygodni zmagam się z zapalaniem ucha zewnętrznego. Około miesiąc temu też byłam przeziębiona. Zaczęło się od zatkania prawego ucha i uczucia wody w uchu. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam zapalenia ucha nawet jako dziecko. Następnie objawy zaczęły się pogarszać i doszło wrażenie pełnego ucha, jakby ciśnienia w uchu, kłującego bólu, bólu promieniującego do prawej strony szczęki, zatykania, odtykania ucha, lekkich szumów usznych i pogorszenie słyszenia, płynu w uchu ( w początkowej fazie był przezroczysty bezzapachowy w późniejszej bardziej żółty z delikatnym nieprzyjemnym zapachem). Był to dosyć ciężki ból do wytrzymania nie dający spać. Na początkuj skorzystałam z teleporady lekarskiej i dostałam amoksycylinę na 7 dni. Objawy jednak w ogóle nie zaczęły ustępować także 5 dnia od przyjęcia antybiotyku poszłam do lekarza i zostało właśnie zdiagnozowane zapalenie ucha zewnętrznego - ucho pływaka. Dostałam krople do uszu - antybiotyk ze sterydem -Neomycin and Polymyxin B Sulfates and Hydrocortisone Otic Suspension na 7-10 dni / 4 razy dziennie po 3 krople. Krople pomogły z bólem juz od pierwszego użycia natomiast mam wrażenie, że woda w uchu cały czas występuje. Jest to 7 dzień kiedy stosuje te krople. Czy to normalne? Zaczyna mnie to bardzo martwić. Obecnie przebywam za granicą. 29 lat

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dolegliwość, którą Pani opisuje pojawia się na skutek infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybiczej, jej charakterystyczne objawy to: gorączka, upośledzenie słuchu, kłujący ból, a także wyciek wydzieliny z ucha. Zapisane przez lekarza krople powinny Pani pomóc. Bardzo ważne, by stosować je zgodnie z zaleceniem i przez cały wskazany czasookres. Po zakończonym leczeniu dobrze będzie ponownie zwrócić się do lekarza, żeby podjął dalsze decyzje w oparciu o przeprowadzone badanie. Stanu zapalnego nie można lekceważyć, ponieważ może powodować on liczne powikłania, np. spowodować zapalenie węzłów chłonnych. Może Pani dopomóc w leczeniu robiąc ciepłe okłady w bolesnym miejscu, ważne jest również osłanianie ucha podczas mycia, tak by nie dochodziło do kontaktu z wodą. Stany zapalne ucha mają charakter nawracający, dlatego ważne, żeby Pani zadbała o odporność. Szczegółowe informacje znajdzie Pani w artykule poniżej. Życzymy zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-zewnetrznego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.