Kiedy zmiany w mózgu zostaną wykryte?
Witam. Miałem zrobioną tomografię komputerową w trybie pilnym po upadku na głowę. Chciałbym się dowiedzieć, czy gdybym miał zmiany w mózgu (na przykład: nowotwór), to zostałyby one wykryte. Jednym zdaniem, czy lekarz przy wykonywaniu takiego badania w trybie pilnym analizuje całość, czy skupia się jedynie na miejscu bezpośredniego uderzenia. Pytanie może i głupie, ale będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Witam!
Lekarz interpretujący TK głowy powinien i na pewno to robi, sygnalizować wszelkie zauważone zmiany stwierdzone w badaniu!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.