Kiedy zmienić plaster antykoncepcyjny?

Mam pytanie. trochę w tym miesiącu namieszalam. Plaster powinnam zmieniać w niedzielę o 22 a pierwszy nakleilam w poniedziałek przed 10 rano (zapomniałam ) następny późno w nocy w niedzielę a w tym tygodniu wypada tydzień przerwy i wsumie nie mam pojęcia kiedy go zdjąć i czy przy kolejnym opakowaniu będę na 100% bezpieczna ? Z informacji w sieci namieszalam sobie w głowie a do lekarza nie mam możliwości zadzwonić bo jest na urlopie.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji i pamiętać iz niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.