Kiedy znikną plamki po ospie?

witam, dzis mija 2 tygodnie od czasu zachorowania na ospe, mam pytanie wiec ile czasu potrzeba aby znikły biale plamki po strupkach? z racji tego ze mam ciemna karnacje jest to widoczne, czy mozna to opalac? Czy sa jakies kosmetyki ktore przyspiesza gojenie sie tego? Prosze o wyczerpujaca odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

nie nie wolno opalać, czas znikniecia jest bardzo różny,. proponujhę udac się do lekarza rodzinnego.