Klasterowy ból głowy, wyciek z nosa i łzawienie

Witam,mój mąż ma36lat od kilku lat ma klasterowy ból głowy,niestety w ostatnich miesiącach bóle występują coraz częściej(nawet kilkanaście razy dziennie i w nocy)towarzyszy temu wyciek z nosa i łzawienie.Tabletki przeciwbólowe które przyjmował dotychczas już mu nie pomagają. Jak można mu pomóc?Czy jest jakieś badanie które sprecyzuje dokładnie co te bóle wywołuję?Czy jest w ogóle jakiś sposób aby bóle ustały lub chociaż się zmniejszyły.Nie możemy już normalnie funkcjonować.Proszę o pomoc Asia R.

witam,
w doraźnym leczeniu KBG stosuje się tlenoterapię i tryptany.
Proponuję wizytę u prowadzącego neurologa, celem modyfikacji leczenia.
W profilaktyce stosuje się preparaty werapamilu i litu.