Kleszcz za uchem u dziecka a antybiotyk

Witam Nasza dwuletnia córeczka złapała kleszcza- za uchem. Przy próbie jego usunięcia- część tułowia się oderwała pozostała część - głowa utkwiła w ciele. Udaliśmy się na pogotowie, tam powiedzieli że mamy obserwować dziecko, jeżeli będzie zaczerwienienie do 30 dni to mamy się zgłosić. Dziecko dostanie antybiotyki, tylko czy takie 2 letnie dziecko może otrzymywać antybiotyki. Czy pozostała część kleszcza nie powinna zostać usunięta, na pogotowiu twierdzą że wyjdzie sam z ropą.

Aleksander Ropielewski

Prosze postępować zgodnie z zaleceniami udzielonymi przez pogotowie. W razie konieczności dziecko może otrzymywać antybiotyki.