Kłopoty z "wejściem" do pochwy..

Witam, zdaję sobie sprawę, że podobne pytania już były, jednak nadal boję się jednego... Otoż chłopak, z którym chciałabym rozpocząć współżycie ma dużego penisa, ponad 23 cm, grubości nie wiem jak dużo. Odbywałam już stosunki z byłymi partnerami. Boję się bólu przy wejściu do pochwy. Pochwa jest ogólnie rozciągliwa i nie miałam z tym nigdy problemu. Boję się bólu przy wejściu do pochwy, który uniemożliwi stosunek. Wiem, że mój partner też się tego boi, co wzmaga mój niepokój. Była taka sytuacja, w której stosunek z nim sprawił dziewczynie ból, to właśnie spowodowało awersję do tego. Zdaję sobie sprawę, że bardzo mieszam w swoim pytaniu. Chciałam zapytać, czy jest możliwe, żeby nie mógł wejść? Jeśli tak, to czy jest możliwa jakaś pomoc w takim wypadku, żebyśmy jednak mogli współżyć ze sobą? Przyznam szczerze, że partner trochę mnie zaraził tymi obawami. Bardzo proszę o odpowiedź, co mogłabym zrobić, ponieważ nie chciałabym go stracić z tego powodu.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pochwa jest narządem bardzo rozciągliwym - to właśnie przez pochwę przechodzi przecież noworodek w czasie porodu. Bez trudu może więc dopasować się do różnej wielkości penisów. Poza tym błona śluzowa pochwy oraz gruczoły znajdujące się u jej wejścia wydzielają podczas podniecenia substancję, ułatwiającą wprowadzenie penisa, sprawiającą, że stosunek nie jest bolesny. Poza tym w stanie podniecenia pochwa prostuje się i powiększa - zwiększając długość i głębokość.